Nasze koła:

Koło PTTK "JEDYNKA"

Koło PTTK nr 2 ‘‘WAGONOWCY‘‘

Koło PTTK "Siódemka"

Świdnickie Koło PTTK ‘‘KOŁO ŚLĘŻY‘‘

Koło Turystyczne "To Tu To Tam" MDK Świdnica

Koło Turystyczne ''Pszczoły i Trutnie''

Koło PTTK Świebodzickie Łaziki

KLUB PRZEWODNIKÓW TERENOWYCH I GÓRSKICH ‘‘Koło przewodników turystycznych‘‘

Koło PTTK Żarodreptaki

GMINNE KOŁO PTTK ‘TERAZ SUDETY‘

pozostali członkowie z Oddziału

CZĘŚCIOWE WZNOWIENIE DZIAŁALNOŚCI BIURA ZO - wtorek 13.30 - 15.30Oddział PTTK w Świdnicy > Komunikat nr 3/2014 Zarządu Oddziału w Świdnicy
13.04.2014r.
Komunikat nr 3/2014 Zarządu Oddziału w Świdnicy
PTTK

Serwis informacyjny
Polskiego Towarzystwa
Turystyczno-Krajoznawczego

2 kwietnia 2014 r. Informacje o najnowszych wydarzeniach.

 

 

Projekt „Turystyka łączy pokolenia”

Akcja „Wędrujemy razem”

Do akcji może zgłosić się każde środowisko, które zorganizuje w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2014 roku , co najmniej trzy imprezy turystyczne integrujące turystów w różnym wieku. Środowiska, które zgłoszą się do akcji i zaproponują najbardziej pomysłowe przedsięwzięcia otrzymają od nas drobne nagrody dla uczestników organizowanych przez siebie imprez. Karta zgłoszenia jest dostępna w formie elektronicznej na stronie:

http://www.tlp.pttk.pl/wedrujemy-razem

W ramach akcji organizujemy konkursy: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Rodzinna przygoda na szlaku”, Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny dla młodzieży i dorosłych „Turysta-Senior”.

http://www.tlp.pttk.pl/node/3

Projekt „Turystyka łączy pokolenia” realizowany jest pod patronatem honorowym: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Dofinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

IV Szkolenie Młodzieżowych Liderów Turystyki,
Barlinek 2014

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w dniach od 29 maja do 1 czerwca 2014 r. w Barlinku (woj. zachodniopomorskie), przygotowuje nowatorskie szkolenie z zakresu kompetencji turystycznych, adresowane do osób w wieku 18-35 lat.

Przewidziane jest przeszkolenie 45 osób.

Kurs organizowany jest w ramach IV Ogólnopolskiego Forum Młodzieżowych Liderów Turystyki, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

www.mlodziez.pttk.pl/o-was/z-zycia-pttk/artykuly/371-iv-szkolenie-mlodziezowych-liderow-turystyki-barlinek-2014

 

II Dni Lawinowo Ski-tourowe

Już po raz drugi zapraszamy w dniach 5-6 kwietnia 2014r. wszystkich pasjonatów gór i sportu na dwudniową imprezę do Doliny Pięciu Stawów. Jej ideą jest szerzenie bezpiecznej górskiej turystyki zimowej. W programie, oprócz fantastycznej atmosfery, znajdują się darmowe szkolenia: lawinowe, ski-tourowe, z turystyki zimowej, nawigacji i wiedzy przyrodniczej TPN; wycieczki narciarskie i piesze z przewodnikiem, testy sprzętu sportowego. Do dyspozycji będzie także stanowisko TOPR dotyczące bezpieczeństwa w górach. Zdobytą wiedzę i umiejętności można sprawdzić  w drugim dniu imprezy podczas Pięciostawiańskiego Wyścigu Kombinowanego.

http://www.szkola-gorska.pl/wydarzenia.html

 

Rajd Wiosenny „Dookoła Dusznik Zdroju”

Oddział PTTK „Ziemi Kłodzkiej” w Kłodzku, Komisja Turystyki Pieszej, oraz Koło „Ducha Gór Liczyrzepy” w Dusznikach Zdroju – obchodzące w tym roku swoje 40-lecie – zapraszają w dniu: 12 IV 2014 r. (sobota) na rajd. Zapisy prowadzi biuro Oddziału PTTK w Kłodzku, ul. Wita Stwosza 1 w godz. pracy, oraz dusznickie koło PTTK, podczas środowych dyżurów w siedzibie koła, tj. MOKiS w Dusznikach-Zdroju, ul. Zdrojowa 8, I piętro

http://www.klodzko.pttk.pl/?page=news

 

Gruzja Na Hali Krupowej...

Grzegorz Petryszak, dziennikarz, szef Klubu Podróżników Gotramping (www.gotramping.pl) i autor jedynego przewodnika tylko po Gruzji zaprasza na wizytę w kraju, do którego wraca jak do ojczyzny. Pojedziemy przez winne wzgórza na wschodzie Gruzji do jednego z najstarszych monastyrów - David Gareji. Wdrapiemy się na zbocza Kaukazu, wykapiemy się w Morzu Czarnym. A przede wszystkim doświadczymy gościnności Gruzinów. Przybywajcie: Schronisko PTTK na Hali Krupowej, 12.04.2014, godz. 20.00, wstęp wolny.

Rezerwacja miejsc: 18 4475005, 607 033997

www.krupowa.pl

 

Centralna Biblioteka PTTK zaprasza do podwodnego świata

14 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 19.00 przy ul. Senatorskiej 11 w Warszawie. Tym razem Mateusz Popek oraz Wojciech Zgoła zaprezentują film ,,Odkrywanie zatopionej historii". Dowiecie się, czym jest archeologia podwodna w naszym kraju? Jak naprawdę wygląda archeologia i na czym polega praca archeologa?

http://www.centralnabibliotekapttk.pl

 

Wielkanoc 2014 w Świętej Katarzynie

Hotel PTTK Jodełka serdecznie zaprasza turystów na Święta Wielkanocne w swoich podwojach. Od kolacji w piątek 18 kwietnia do poniedziałkowego wielkanocnego śniadania. Więcej informacji znajdziecie na stronie:

www.hoteljodelka.pl

 

54 Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK

Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Zawierciu zaprasza na Zlot do Podlesic w dniach 14 – 21 czerwca 2014r. Bazą Zlotu będzie Gościniec Jurajski w Podlesiach. Na stronie internetowej http://www.zawiercie.pttk.pl; www.ktkol.pl do pobrania karta zgłoszenia.

 

PERŁA KRUTYNI zaprasza już od kwietnia do odwiedzenia ośrodka.

Do dyspozycji gości będą ocieplone domki 4 i 5 osobowe typu BRDA LUX z łazienką i aneksem kuchennym. Jest to domek dwupoziomowy. Na górze są dwa lub trzy łóżka, szafeczka i lampka nocna. Na parterze znajduje się łazienka ( WC, umywalka, prysznic), aneks kuchenny wyposażony w lodówkę, czajnik, talerze, szklanki, sztućce, stół i krzesła, oraz dwa pojedyncze łóżka z szafeczką i lampką nocną.

Domki 4 osobowe są od strony rzeki i mają duży taras widokowy. Domki pięcioosobowe mają wejście od strony centrum ośrodka. Przed każdym domkiem jest stół biesiadny z ławkami na sześć osób. Serdecznie zapraszamy, już przyjmujemy rezerwacje.

http://nowymost.pl/wp/galeria/

 

Majówka w Bachotku

Zapraszamy turystów - indywidualnych, rodziny i grupy na noclegi , spływy, pewny wypoczynek. Wiecej szczegółów na: 

www.bachotek.pttk.pl

 

Hotel Górski PTTK Kalatówki- oferta dla rodzin z dziećmi!

Hotel Górski PTTK Kalatówki jest bardzo przyjazny dzieciom i całym rodzinom. Naprzeciwko recepcji znajduje się salka, w której do dyspozycji są klocki,kręgle, zabawki, różnorodne gry a także stolik z małymi krzesełkami i przybory do rysowania. Mamy również telewizor z DVD i sporą kolekcję bajek dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. Hotelowa restauracja dysponuje kilkoma specjalnymi krzesełkami dla najmłodszych, a w menu znajdą Państwo specjalne dania i desery dla dzieci. Do pokoi możemy wstawić łóżeczka dla dzieci. Dla starszych dzieci udostępniamy stół do ping ponga oraz uwielbiane szczególnie przez chłopców piłkarzyki. Zimą zachęcamy do korzystania z naszego wyciągu narciarskiego ze specjalnie przygotowanym przedszkolem narciarskim na wydzielonej dla dzieci części stoku.  Na miejscu są wykwalifikowani instruktorzy narciarscy, dzięki którym dziecko będzie z radością i poprzez zabawę uczyło się jazdy na nartach.  W naszej wypożyczalni posiadamy wiele kompletów dziecięcych nart. Oferujemy specjalne zniżki na karnety narciarskie dla dzieci. Można również wypożyczyć sanki a w naszym bufecie do nabycia są plastikowe jabłuszka do zjeżdżania.

http://kalatowki.pl/pl/dla-dzieci.html

 

34 Zlot Klubów Górskich PTTK

W połowie maja (15-18.05) tym razem w Jakuszycach spotkają się członkowie na kolejnym zlocie klubów górskich PTTK afiliowanych przy KTG ZG PTTK. Organizatorem zlotu jest w tym roku Klub Górski „Skorusza” z Wrocławia, obchodzący przy okazji swoje 30-lecie. Jak donoszą dobrze poinformowani lista uczestników przekracza już możliwości zakwaterowania wszystkich chętnych.

Bliższe informacje można uzyskać pod adresem: http://www.ktg.pttk.pl/index.php?mod=news&act=showfull&id=1391320907

 

Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK

W dniach 16-18 maja odbędzie się X Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK organizowany przez PTTK Oddział im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu. Patronat Honorowy nad Zlotem objął Jarosław Rzepa - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Regulamin Zlotu wraz z kartą zgłoszenia znajdują się na podstronie Komisji Środowiskowej ZG PTTK. Termin zgłoszeń tylko do 25 kwietnia!

http://www.pttk.pl/pttk/komisje/k_s/2014_zlot_kolobrzeg_regulamin.pdf

 

OWRP 2014

Na stronie Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, w dziale "Imprezy", znajduje się Regulamin 55 Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego PTTK im. gen. Mikołaja Wisznickiego „Pomorskie 2014” wraz z kartą zgłoszenia. W tym roku piechurzy będą wędrować na trzech trasach w dniach 6-19 lipca. Organizatorem jest PTTK Oddział w Gdańsku. Termin zgłoszeń upływa 31 maja. Serdecznie zapraszamy!

http://www.ktpzg.pttk.pl/imprezy/2014_OWRP.pdf

 

Ogólnopolski Indywidualny Rajd w 150. Rocznicę Powstania Styczniowego 1863-2013r.

Indywidualnie albo w grupie możecie szukać śladów Powstania Styczniowego w ramach tego Rajdu, którym chcemy upamiętnić czyn i postacie Powstańców. Rajd trwa od stycznia 2013r. r. do sierpnia 2014 r. – cały czas przyjmujemy zgłoszenia osób zainteresowanych historią, niezależnie od rodzaju uprawianej turystyki. Regulamin: http://www.ktpzg.pttk.pl/1863-2013r./regulamin.php

 

Odkryjmy elbląską Bażantarnie!

Nowa mapa, materiał filmowy i spoty promocyjne oraz tabliczki z oznaczeniami najważniejszych miejsc w Bażantarni – to wszystko jeszcze w tym roku! PTTK Elbląg wraz z partnerami – Nadleśnictwem Elbląg, Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej i Zarządem Zieleni Miejskiej w Elblągu, przy dofinansowaniu Urzędu Miasta Elbląga rusza z działaniami na rzecz elbląskiej Bażantarni!

http://www.pttk.elblag.com.pl/aktualnosc,629,elblazanie_odkryjmy_bazantarnie

 

Obiekty przyjazne turystyce rodzinnej

Obiekty polecane dla rodzin z dziećmi sprawdzone przez turystyczne rodzinki. www.wypoczywajzdzieckiem.pl a także na stronie www.rodzina.pttk.pl

 

Rabaty dla członków PTTK

Krakowskie hotele zapraszają

Dla członków PTTK hotele Krakus i Junior Krakus oferują rabaty na noclegi ze śniadaniem: 10 % dla klientów indywidualnych i 15% dla grup powyżej 20 osób.

http://www.hotel-krakus.com.pl

http://www.turystyka-krakus.com.pl/index.php

 

Stara Piekarnia zaprasza

Restauracja „Stara Piekarnia” w Łodzi zaprasza, po okazaniu legitymacji członkowskiej PTTK dostaniemy 10% rabat.

https://www.facebook.com/StaraPiekarniaPizzeria?fref=ts

http://starapiekarnia.biz.pl/

 

Nowe pozycje książkowe w Oficynie Wydawniczej „Wierchy”

- Pamiętnik Towarzystwa Tatrzańskiego (tom I, 1876 rok) - reprint

- Zimowa Gazeta Górska ! (nr 85)

http://sklepcotg.pttk.pl/

 

Zielone Schroniska

Z przyjemnością informujemy, że Spółka Schroniska i Hotele PTTK „Karpaty” w Nowym  Sączu, w uznaniu działań na rzecz ochrony środowiska została laureatem Plebiscytu „Eko-Inspiracja 2013”. http://www.schroniska-pttk.eu/

 

Informacja o wolnych miejscach noclegowych i rezerwacja internetowa on-line w schroniskach tatrzańskich i beskidzkich objętych projektami „Zielone Schroniska”: www.schroniska.pttk.pl

 

Kolejne Osoby nagrodzone. Już ponad tysiąc czterysta osób podzieliło się z nami opiniami o pobytach w schroniskach PTTK objętych projektami „Zielone Schroniska”. Zachęcamy do wypełniania ankiet: www.schroniska.pttk.pl oraz http://www.schroniska-pttk.eu/

 

Projekt „Słoneczna Małopolska. Wczasy ze słońcem”

W projekcie „Słoneczna Małopolska. Wczasy ze słońcem” znajdą Państwo między innymi małopolskie schroniska PTTK, które dbają o środowisko naturalne, wykorzystując ekologiczny potencjał odnawialnych źródeł energii. www.slonecznamalopolska.net

 

Nowy numer „Na szlaku” już jest dostępny

Redakcja zaprasza do poczytania marcowego magazynu.

http://www.na-szlaku.net/?magazyn-na-szlaku-marzec-2014,277

 

Ogólnopolski Konkurs „Turystyczna rodzinka” 2014

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania naszego profilu na FB

www.facebook.com/rodzina.pttk oraz strony www.rodzina.pttk.pl gdzie można przeczytać relacje z wypraw rodzinnych i naszych spotkań.

Już na stronie www.rodzina.pttk.pl - karta zgłoszenia i regulamin konkursu na 2014 r.

 

Konkurs „Turystyczna Rodzinka” 2013 roku – Dzienniki Wypraw Rodzinnych rozstrzygnięty, 42 rodziny zostały nagrodzone, więcej http://www.rodzina.pttk.pl/node/284

 

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”

Jeżeli mieszkasz w gminie, gdzie dba się o rowerzystów- pomyśl o zgłoszeniu jej do konkursu. Na stronie www.narowerze.pttk.pl - karta zgłoszenia i regulamin konkursu na 2014 r. Czy polubiliście już nasz profil „Rowerem przez Polskę” na FB? Jeśli jeszcze nie to zapraszamy https://www.facebook.com/rower.pttk

 

Konkurs Fotograficzny „Najpiękniejsza Góra Świata”
6 edycja - 2014

Bywają wysokie i niedostępne, bywają też niższe, swojskie, dobrze znane, ale za każdym razem odsłaniające inne oblicze. Inaczej wyglądają wiosną, inaczej złotą jesienią, a jeszcze inaczej okryte śniegiem. Jest wiele kandydatek do tego tytułu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, którego celem jest wybór najpiękniejszej góry świata. Wartość nagród ponad 5000 zł

http://www.klubpodroznikow.com

 

Krajowa Konferencja Aktywu Turystyki Górskiej „Mokrzeszów 2014”

W dniach 8 - 9 marca 2014 r. w Mokrzeszowie zebrali się delegaci oddziałowych Komisji Turystyki Górskiej i przedstawiciele klubów górskich z całej Polski by podsumować ostatnie 4 lata turystyki górskiej w PTTK oraz wybrać nowy skład Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK.

Bliższe informacje na ten temat na stronie internetowej: www.ktg.pttk.pl.

 

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli masz informacje o ciekawych wydarzeniach, chcesz, aby informacja z życia Twojego Oddziału trafiła do odbiorców naszego serwisu, skontaktuj się z nami:

Denise Ślęzak-Michalska denise.slezak@pttk.pl

Paweł Zań pawel.zan@pttk.pl

 

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

ul. Senatorska 11

00-075 Warszawa

tel. +48 22 826 22 51

www.pttk.pl

poczta@pttk.pl

Opracowanie informacji: Jolanta Śledzińska, Denise Ślęzak-Michalska, Paweł Zań

Pomysł, wykonanie i obsługa techniczna serwisu: Paweł Zań.

created by Grupa BroNET