Nasze koła:

Koło PTTK "JEDYNKA"

Koło PTTK nr 2 ‘‘WAGONOWCY‘‘

Koło PTTK "Siódemka"

Świdnickie Koło PTTK ‘‘KOŁO ŚLĘŻY‘‘

Koło Turystyczne "To Tu To Tam" MDK Świdnica

Koło Turystyczne ''Pszczoły i Trutnie''

Koło PTTK Świebodzickie Łaziki

KLUB PRZEWODNIKÓW TERENOWYCH I GÓRSKICH ‘‘Koło przewodników turystycznych‘‘

Koło PTTK Żarodreptaki

GMINNE KOŁO PTTK ‘TERAZ SUDETY‘

pozostali członkowie z Oddziału

CZĘŚCIOWE WZNOWIENIE DZIAŁALNOŚCI BIURA ZO - wtorek 13.30 - 15.30Oddział PTTK w Świdnicy > 49 DOLNOŚLĄSKI ZLOT PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ
21.10.2013r.
49 DOLNOŚLĄSKI ZLOT PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ

 

Uczestniczyłem w:

 

49 DOLNOŚLĄSKI ZLOT

 

PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ

 

19 – 20 październik 2013 roku

 


 

DUSZNIKI ZDRÓJ – POLSKO/CZESKIE POGRANICZE

 

w GÓRACH ORLICKICH – NACHODOrganizatorem Zlotu była Komisja Turystyki Pieszej przy Oddziale PTTK "Ziemi Kłodzkiej" w Kłodzku, Koło Terenowe PTTK "Ducha Gór Liczyrzepy" w Dusznikach Zdr. i Komandor Henryk Barczyński. Udział wzieło 55 osób z 13 Oddziałów PTTK z: Jawora, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Kłodzka, Legnicy, Lubania, Ostrowa Wlkp. Prochowic, Świdnicy, Wałbrzycha, Wrocławia, Ząbkowic Śl. Zielonej Góry. Wszyscy byli zakwaterowani w OW "Złota Strzecha". Bardzo miła obsługa i dobre jedzonko.

W programie Zlotu znalazły się spotkania, dyskusje, prelekcje, wspólne ognisko, wizyta w Schronisku PTTK "Pod Muflonem", wycieczka zlotowa na trasie: Duszniki Zdr. - Kudowa Słone - Dobrośov (umocnienia obronne z lat 1936-38, przejście piesze do schroniska "Jiraskova chata", Nachodzki zamek, rynek w Nahodzie, Muzeum Zabawek (spotkanie z burmistrzem Kudowy i zwiedzanie) - skansen w Kudowie Pstrążnej - Duszniki Zdr.) oraz spacer po Dusznikach z koncertem "Kolorowej fontanny". Całołość zakończyło uroczyste spotkanie Zlotowiczów z władzami samorządowymi, władzami PTTK i wystepem artystycznym dziecięcej grupy wokalnej. Do zobaczenia na Kolejnych Zlotach i Spotkaniach. Najbliższe to Narada Aktywu OTP w Ścinawie 26.01.2014 r.

                                                                                                                                          opr. Zbigniew Curyl

created by Grupa BroNET