Nasze koła:

Koło PTTK "JEDYNKA"

Koło PTTK nr 2 ‘‘WAGONOWCY‘‘

Koło PTTK "Siódemka"

Świdnickie Koło PTTK ‘‘KOŁO ŚLĘŻY‘‘

Koło Turystyczne "To Tu To Tam" MDK Świdnica

Koło Wodniackie PTTK ‘‘ŻEGLUJ‘‘

Koło Turystyczne ''Pszczoły i Trutnie''

Koło PTTK Świebodzickie Łaziki

KLUB PRZEWODNIKÓW TERENOWYCH I GÓRSKICH ‘‘Koło przewodników turystycznych‘‘

pozostali członkowie z Oddziału

W lipcu i sierpniu biuro ZO PTTK czynne w czwartki w godz. 16:00-18:00Oddział PTTK w Świdnicy > RELACJA ZE ZLOTU
22.09.2018r.
RELACJA ZE ZLOTU

       W dniach 14-16 września 2018 r. w Krakowie odbył się 61 Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej. Organizatorami Zlotu byli: Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK i Hutniczo – Miejski Oddział PTTK w Krakowie. Na bazę Zlotu wybrano Szkolne Schronisko Młodzieżowe Kraków – Grochowa. Oddział PTTK w Świdnicy reprezentowali Przodownicy Turystyki Pieszej kl. II: Krzysztof Krystyniak i Zbigniew Curyl.

      W trakcie pierwszego dnia Zlotu odbyła się wycieczka po Krakowie. Gr. pierwsza odbyła wyczerpujący spacer Traktem Królewskim, Grupa II zwiedziła Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Sanktuarium Jana Pawła II. po uroczystym otwarciu Zlotu, którego dokonał w obecności władz miejskich i wojewódzkich Marcin Czerwiński – Przewodniczący Komisji Pieszej Zarządu Głównego PTTK, odbyła się prelekcja Tomasza Cory, dyrektora Ojcowskiego Parku Narodowego. W godzinach popołudniowych odbyły się obrady w zespołach tematycznych. Kol. Krzysztof uczestniczył w obradach Zespołu ds. przodowników TP i regulaminów TP a kol. Zbigniew w Zespole dyskusyjnym ds. imprez centralnych. W tym dniu, po kolacji odbyły się egzaminy na rozszerzenie uprawnień przodownickich. Z prawdziwą satysfakcją należy odnotować, że obaj nasi przedstawiciele pomyślnie zdali egzamin testowy i rozszerzyli swoje uprawnienia przodownickie o kolejny region: Małopolskę.

       W drugim dniu zlotowym, 15 września organizatorzy zaproponowali uczestnikom wycieczki zlotowe. Kol. Krzysztof „zaliczył” trasę po Małopolscy Zachodniej: Lanckorona (rynek, zamek, kościół), Kalwaria Zebrzydowska (Zespół Klasztorny, dróżki), Wygiełzów (skansen i Zamek w Lipowcu), Alwernia i Bielany. Kol. Zbigniew udał się na Pętlę Popradzką, gdzie podziwiał: Lepnicę Murowaną, Powroźnik (cerkiew UNESCO), Krynicę Zdrój i z okien autokaru Przełęcz Widomą, Rytro, Nowy Sącz i Przełęcz Just. Należy odnotować, że uczczono rocznicę 100 lecia Odzyskania Niepodległości składając wiązankę kwiatów na grobie legionisty z 1914 r na cmentarzu w Lipnicy Murowanej i pod tablicą na fasadzie domu w rynku w Lipnicy Murowanej, upamiętniającą pobyt sztabu generalnego z Józefem Piłsudskim od 29.12.2014 do 19.01.2015 po walkach pod Łuwczówkiem. Dzień zakończyła biesiada turystyczna nad Zalewem Bagry.

      W ostatnim dniu na spotkaniu plenarnym w bazie Zlotu podsumowano obrady w poszczególnych zespołach. Uroczyście wręczono legitymacje przodownickie, tym którzy zostali przodownikami i tym, którzy rozszerzali swoje uprawnienia. Wyznaczono kierunki pracy Komisji Pieszej ZG PTTK na kolejny rok oraz wyznaczono organizatora kolejnego spotkania. 62 Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Pieszej odbędzie się w Legnicy w dniach 20-22.09.2019 r.

                                                                       Z turystycznym pozdrowieniem ZC

created by Grupa BroNET