Nasze koła:

Koło PTTK "JEDYNKA"

Koło PTTK nr 2 ‘‘WAGONOWCY‘‘

Koło PTTK "Siódemka"

Świdnickie Koło PTTK ‘‘KOŁO ŚLĘŻY‘‘

Koło Turystyczne "To Tu To Tam" MDK Świdnica

Koło Turystyczne ''Pszczoły i Trutnie''

Koło PTTK Świebodzickie Łaziki

KLUB PRZEWODNIKÓW TERENOWYCH I GÓRSKICH ‘‘Koło przewodników turystycznych‘‘

Koło PTTK Żarodreptaki

GMINNE KOŁO PTTK ‘TERAZ SUDETY‘

pozostali członkowie z Oddziału

BIURO ZARZĄDU ODZIAŁU PTTK CZYNE W ŚRODY I CZWARTKI W GODZ. 16.00 - 18.00Oddział PTTK w Świdnicy > Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła
16.11.2021r.
Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła

 

W dniach 15 i 16 listopada br. Oddział PTTK w Świdnicy uczestniczył w projekcie Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, który zagościł w Centrum sportowo- rekreacyjnym w Witoszowie Dolnym. Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i zachęcenie dzieci i młodzieży szkoły podstawowej do turystycznych wyjazdów po Polsce.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze jest partnerem projektu i dlatego też nasz Oddział czynnie uczestniczył w edukacji „młodego pokolenia“.

Projekt został stworzony przez Polską Organizację Turystyczną pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej a jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz lokalnymi organizacjami turystycznymi.

 

Przez dwa dni przedstawiciele Oddziału PTTK Świdnica zachęcali dzieci i młodzież do czynnego spędzania czasu i wspólnych wyjazdów na wycieczki szkolne a przede wszystkim wycieczki z rodzicami i to zarówno na te górskie, piesze, rowerowe, narciarskie czy inne. Podczas godzinnych sesji (co godzinna zmieniała się docelowa grupa, dowożona ze szkół gminnych) przedstawiciele Oddziału, zachęcali poszczególne grupy młodzieży do zdobywania różnorodnych odznak, które były prezentowane w ozdobnych gablotach a były trofeami członków Oddziału PTTK w Świdnicy.

Impreza ta, była też możliwością zaprezentowania odznaki turystyczno-krajoznawczej „Znam Gminę Świdnica“, która powstała w zeszłym roku a już wzbudziła duże zainteresowanie turystów.

 

Przy stoisku PTTK O/Świdnica, dzieci i młodzież odpowiadając na proste pytania związane z górami, zabytkami i przyrodą polską mogły otrzymać drobne prezenty i gadżety ale także ciekawe materiały dotyczące bezpieczeństwa i przygotowania się na wyjazd. Nauczyciele zaś, byli zachęcani do zabierania dzieci na wycieczki oraz do tworzenia Szkolnych Kół Turystycznych, które zanikły w naszym regionie.

 

Projekt Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła tym razem skierowany był do szkół gminnych, być może w kolejnych latach będą mogły w nim uczestniczyć szkoły z mniejszych i większych miast a Oddział PTTK  w Świdnicy chętnie przyłączy się do projektu.

created by Grupa BroNET