BIURO ZARZĄDU ODDZIAŁU CZYNNE W ŚRODY 16.00 - 18.00 (WERYFIKACJA ODZNAK) I CZWARTKI 16.00 - 18.00 (SPR. CZŁONKOWSKIE)01.04.2019r.
Rok Młodych

Rok 2019 został ogłoszony w PTTK „Rokiem Młodych”. Hasło programowe Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Z PTTK wspólnym szlakiem”, nawiązuje do stulecia powołania i rozpoczęcia zorganizowanego ruchu krajoznawczego w polskiej szkole, przypadającego w bieżącym roku......

 

CAŁOŚĆ W ZAŁĄCZNIKU (KLIKNIJ)

28.11.2018r.
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KOMISJI PIESZEJ I KRAJOZNAWCZEJ
 Zarząd Oddziałowej Komisji Pieszej i Krajoznawczej informuje, że sprawozdawcze posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 3 grudnia br. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Restauracji "Pod Kopułą" , ul. Ofiar Oświęcimskich 2 

Porządek obrad:

1. Sprawozdanie z Prac Komisji w roku 2018

2. Sprawozdanie z Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej w Krakowie

3. Sprawozdanie z Wojewódzkiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej w Bukowcu

4. Omówienie Sprawozdania TK-K za rok 2018

5. Naświetlenie wytycznych do prac komisji na rok 2019

6. Sprawy różne.  

                            Z uwagi na istotę poruszanych spraw udział członków zarzadu i PTP jest obowiązkowy  

                                                                                                 /Przewodnicząca OK TP I K/

22.11.2018r.
"PTTK W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"

K O M U N I K A T    K O M I S J I

 

Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK przywiązuje ogromną wagę do tematyki historycznej w imprezach pieszych. Rocznice historycznych wydarzeń są od lat okazją do podejmowania działań przez przodowników i ogniwa turystyki pieszej PTTK. Komisja TP koordynuje te poczynania rzucając hasło imprez, proponując okolicznościowe odznaki, albo Indywidualne Rajdy Piesze.

Dlatego doniosła setna rocznica odzyskania niepodległości po okresie zaborów jest powodem ogłoszenia ogólnopolskiej akcji pod nazwą
"PTTK W 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"
W ramach tej akcji zalecamy organizację imprez, których trasy będą prowadziły do miejsc bitew, cmentarzy, samotnych leśnych mogił, imprez, podczas których uczestnicy usłyszą od przodowników opowieść o wydarzeniach i ludziach w nich uczestniczących, o ich zmaganiach z wrogiem i z losem. 

Tym razem zapraszamy do wzięcia udziału w akcji nie tylko piechurów, ale wszystkich turystów, miłośników wszelkich turystycznych wypraw, w dowolnej dyscyplinie. Apelujemy do Komisji, Rad i Zespołów Zarządu Głównego o włączenie się w ten turystyczny ruch dla uczczenia wielkiego czynu naszych przodków. Proponujemy, aby 25 listopada 2018 był dniem, w którym symbolicznie połączy nas myśl o NIEPODLEGŁEJ przez organizację imprez turystycznych, prelekcji, wykładów i gawęd przy ogniskach związanych z odzyskaniem niepodległości. 

Prosimy o przysyłanie relacji oraz zdjęć z organizowanych właśnie imprez związanych z tą rocznicą. Przesłane materiały pozwolą nam stworzyć wystawę i podsumowanie całej akcji na początku 2019 roku.

Komisja Turystyki Pieszej 
ZG PTTK
09.11.2018r.
XVIII DOLNOŚLASKI ZLOT PRZODOWNIKÓW IMPREZ NA ORIENTACJĘ

Dolnośląska Komisja Imprez na Orientację PTTK

 

zaprasza na

XVIII Dolnośląski Zlot Przodowników Imprez na Orientację,

w ramach którego odbędzie się konferencja programowa DKInO

Zlot odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2018 r.

w schronisku PTSM „Maciejówka” w Maciejowcu

 

Impreza przeznaczona jest dla pełnoletnich osób zaangażowanych w rozwój imprez na orientację na Dolnym Śląsku. Do udziału w Zlocie zapraszamy nie tylko Przodowników InO, ale również  organizatorów imprez na orientację na Dolnym Śląsku, opiekunów grup szkolnych oraz przedstawicieli jednostek i klubów uczestniczących systematycznie w dolnośląskich marszach na orientację.

Będzie to dobry moment do owocnej dyskusji nad kierunkami działań Dolnośląskiej Komisji InO, zasad prawidłowej organizacji imprez oraz omówienia bieżących i ważnych dla Nas spraw.

 

Przed Zlotem zaplanowany jest etap INO który rozpocznie się o godzinie 13.00. Przyjmowanie uczestników w schronisku od godz.12.00.

Istnieje możliwość przyjazdu tylko na Konferencję programową (1 grudnia godz. 18.00) - wówczas udział jest bezpłatny.

W przypadku chęci noclegu w bazie Zlotu koszt jednej osoby
wynosi 16zł. ( z własną pościelą) lub doliczyć 6zł za wypożyczenie pościeli w schronisku.

 

Zgłoszenia na Zlot jak i chęć startu w etapie INO przyjmuje kol. Wojciech Król  e-mail krol_wojtek@wp.pl  w terminie do 28.11.2018 r. Opłata za nocleg będzie zbierna na miejscu w schronisku.

 

Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w Zlocie.

 

 

                                                                                          Przewodniczący

                                                                                  Dolnośląskiej Komisji InO

                                                                                          Tadeusz Sławiński

26.09.2018r.
58 Centralny Zlot Młodzieży "PALMIRY 2018"
created by Grupa BroNET