BIURO ZARZĄDU ODDZIAŁU CZYNNE W ŚRODY 16.00 - 18.00 (WERYFIKACJA ODZNAK) I CZWARTKI 16.00 - 18.00 (SPR. CZŁONKOWSKIE)Komisja Piesza > Wiosenna Narada Piechurów w Bogatyni 29.01.2017r. (zaproszenie + program)
16.01.2017r.
Wiosenna Narada Piechurów w Bogatyni 29.01.2017r. (zaproszenie + program)

Zaproszenie na Wiosenną Naradę Piechurów do Bogatyni 29.01.2017r.

Zapraszamy zainteresowanych turystów, uczestników zeszłorocznej imprezy „6xDolnyŚląsk”, Przodowników TP i sympatyków turystyki pieszej na tradycyjną Wiosenną Naradę Piechurów Dolnego Śląska Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej, która odbędzie się w niedzielę 29 stycznia 2017r o godzinie 10:00 w Bogatyni.

Odjazd pociągu z Wrocławia Gł. PKP o godzinie 06:16 przyjazd do Zgorzelca Miasto o godz.08:29 ;natomiast odjazd pociągu z Dworca PKP z Jeleniej Góry o godz. 05:50 przyjazd do Zgorzelca Miasto o godz. 07:26. /Prosimy sprawdzić rozkłady jazdy PKP/.

Przy Dworcu PKP Zgorzelec Miasto o godz. 08:30 oczekiwać będzie specjalny autokar organizatorów , który gratis dowiezie turystów bezpośrednio na naradę do Bogatyni.

Narada odbędzie się na terenie kompleksu Dom „FOR YOU”, gdzie w restauracji „Jan Golonka” o godzinie 09:15 wydane  będzie śniadanie gratis dla pozamiejscowych uczestników. Obrady i narada połączona z zakończeniem imprezy „6xDlnŚl” edycji za rok 2016 /z nagrodami dla wyróżnionych/ rozpocznie się o godz.10:00 wg ustalonego programu, przewiduje się występ regionalnego zespołu „Rozmaryn”. Po obradach i po skromnym obiedzie gratis ok. godz. 14:00 przewiduje się zwiedzanie Bogatyni z miejscowymi przewodnikami. Powrót uczestników przewidziano w godz.16:00 – 16:30 autokarem gratis z dojazdem do Dworca PKP Zgorzelec Miasto zapewnionym przez organizatorów Sekcję Turystyki „Bog-Tur” przy OSiR oraz Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni.

 Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek z tej imprezy.

Odjazd pociągów z Dworca PKP Zgorzelec Miasto do Wrocławia o godz. 17:15 oraz 19:47 natomiast do Jeleniej Góry  o godz. 17:03 i 19:06.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wiosennej Naradzie Piechurów Dolnego Śląska.   

 

 

 

NARADA        Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej

w dniach 28 – 29.01.2017r. w BOGATYNI.

PROGRAM  NA DZIEŃ 28.01.2017r. /sobota/.

 

  1. Przyjmowanie uczestników, Członków DZTP oraz osób przystępujących do egzaminu przodownickiego od godz.16:00 w lokalu organizacji pozarządowych, Klub „Bolero” przy          ul. II Armii Wojska Polskiego 14 /naprzeciw Liceum Ogólnokształcącego/ w Bogatyni.
  2. Pierwsza część narady z przedstawieniem spraw organizacyjnych i założeń programowych, poczęstunek /gratis  –  kawa, herbata, ciastka/.
  3. Egzamin przodownicki rozpocznie się o godz. 17:00 na miejscu – w  Klubie „Bolero”,                    a przystępujący do egzaminów na rozszerzenie uprawnień powinni przedłożyć wymagane legitymację PTTK, książeczki OTP, legitymację przodownicką, uzupełnione formalnie wnioski na rozszerzenie uprawnień, a przystępujący do egzaminu na mianowanie – dodatkowo fotografię legitymacyjną.
  4. Dalsza część narady odbędzie się  w „Domu Zegarmistrza” w Bogatyni przy ul. Ludwika Waryńskiego 17/18 (w odległości ok. 900 m od Klubu „Bolero”), gdzie ok. godziny 19:30 wydana będzie obiadokolacja na koszt własny uczestników, tak dla członków Zespołu jak i dla pozostałych uczestników. Koszt obiadokolacji ok. 20,00 PLN.
  5. Po naradzie i obiadokolacji ok. godziny 20:30 nastąpi zakwaterowanie w Hotelu OSiR przy Stadionie Miejskim przy ul. Białogórskiej 28 (w odległości ok.1300 m). Zarezerwowane noclegi –  na koszt własny uczestników w cenie około 40,00 PLN. W Hotelu OSiR do dyspozycji jest aneks kuchenny.

PROGRAM NA DZIEŃ 29.01.2017r. /niedziela/.     

  1. Po zdaniu pokoi przejazd o godz. 8:00 – 8:30 z Hotelu OSiR do Restauracji „Jan Golonka” w Dom FOR YOU”, w Bogatyni na ul. Turowska56,  gdzie o godzinie 9:00 wydane będzie śniadanie gratis.
  2. O godzinie 8:30 będzie przy stacji PKP Zgorzelec Miasto podstawiony autokar, który przywiezie chętnych uczestników gratis do Restauracji „Jan Golonka” w „Dom FOR YOU” gdzie o godzinie 9:15 wydane będzie śniadanie gratis .
  3. Po śniadaniu o godzinie 10:00 rozpocznie się oficjalne powitanie gości, turystów i uczestników imprezy „6 x Dolny Śląsk” w edycji za 2016 rok oraz otwarcie obrad z programem przygotowanym w poprzednim dniu przez Dolnośląski Zespół Turystyki Pieszej.
  4. W trakcie narady przewidziano występ artystyczny regionalnego zespołu „Rozmaryn”, a w trakcie dostępne będą gratis napoje ciepłe i zimne. Przewiduje się oficjalne otwarcie narady z udziałem władz lokalnych, prezentacje działalności turystycznych Sekcji Turystyki Rekreacyjnej BOG-TUR działającej przy OSiR Bogatynia,  wyróżnienia działaczy lokalnych i dolnośląskich oraz podsumowanie dolnośląskiej imprezy-rajdu „6 x Dolny Śląsk”- z nagrodzeniem wyróżnionych przez Komandora tej imprezy Zdzisława Nowocienia. Po debatach i przedstawieniu planu działalności w 2017 roku przewidziano o godzinie 14:00 wydanie uczestnikom skromnego obiadu gratis. Po zakończeniu obrad przewiduje się zwiedzanie Bogatyni, które poprowadzą przewodniczący Bractwa Ziemi Bogatyńskiej Janusz Baranowski z Bogatyni oraz regionalista Peter Palm z Niemiec z Heinewalde, dawny mieszkaniec Bogatyni (mówi po polsku).
  5. Przewóz uczestników autokarem gratis z Bogatyni na dworzec PKP Zgorzelec Miasto w godz.16:00 – 16:30

UWAGI ORGANIZACYJNE.

Nad sprawnym przebiegiem dolnośląskiej narady czuwają:  jej Komandor – kol. Henryk Sławiński Prezes Oddziału Łużyckiego PTSM w Lubaniu oraz Zastępca Komandora kol. Sławomir Kałka Przewodniczący Sekcji Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bogatyni .

Nad sprawami kwatermistrzowskimi w dniu 28-go /w sobotę/ i 29-go /w niedzielę/ – kol. Krystyna Sławińska z Lubania oraz kol. Jadwiga Pacześna z Wrocławia - odpowiedzialne również za wydanie gratis pamiątkowych znaczków  dla wszystkich uczestników /za podpisem na liście uczestnictwa.

Nad organizacją egzaminów przodownickich  – kol. Henryk Antkowiak z Legnicy .

Nad sprawozdaniem o przebiegu imprezy „6 x Dolny Śląsk” i rozdaniem nagród - Komandor Rajdu      kol. Zdzisław Nowocień z Jawora.

Nad organizacją wycieczki krajoznawczej po Bogatyni – kol.Janusz Baranowski wraz z kol. Peterem Palm.

PODZIĘKOWANIA.

W imieniu zespołu organizacyjnego  serdeczne podziękowania za życzliwość, sponsoring i patronowanie kieruję do  Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Andrzeja Grzmielewicza, zastępców Burmistrza Pani Moniki Oleksak i Pana Dominika Matelskiego, Przewodniczącej Rady Miejskiej – Pani Doroty Bojakowskiej, Sekretarza Gminy – Pani Aleksandry Tobiasz, skarbnika Gminy – Pana Andrzeja Remiana, Dyrektora OSiR – Pana Konrada Wysockiego, Naczelnika Wydziału Organizacyjno-Prawnego – Pani Olimpii Stanaszek, Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Współpracy Transgranicznej – Pani Iwony Czajkowskiej-Dżoga, Kierownika Biura Rady Miejskiej i Kancelarii – Pana Zbigniewa Cubera i wielu innych osób..   

              Za Dolnośląski Zespół  Turystyki Pieszej Przewodniczący – Julian Szymszon.

created by Grupa BroNET