BIURO ZARZĄDU ODDZIAŁU W OKRESIE WAKACYJNYM OD 1.07 DO 31.08 CZYNNE TYLKO W CZWARTKI 16.00 - 18.00



Świdnickie Koło PTTK ‘‘KOŁO ŚLĘŻY‘‘ > X Rajd Rowerowy pamięci św. Jana Pawła II Świdnica - Częstochowa
20.05.2016r.
X Rajd Rowerowy pamięci św. Jana Pawła II Świdnica - Częstochowa

     Rajd zorganizowało świdnickie koło PTTK "Koło Ślęży" oraz Komisja Rowerowa w ramach corocznych Dni Papieskich. Tegoroczny jubileuszowy X Rajd Rowerowy pamięci św. Jana Pawła II prowadził ze Świdnicy do Częstochowy i podzielony był na cztery etapy. Do pokonania było ok. 250 km, najdłuższy odcinek był pierwszego dnia i wyniósł 85 km, a najkrótszy - 30 km - w niedzielę. 

Po uroczystej mszy św. celebrowanej w kościele pw. św. Józefa, błogosławieństwie o. Michała i kilku pamiątkowych zdjęciach wyruszyliśmy na trasę. Wiodła ona malowniczymi drogami województw: dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego. Nieodłącznym i cieszącym oko elementem krajobrazu był kwitnący na polach rzepak. 

Pogoda również była dla nas łaskawa, przez większą część rajdu świeciło słońce i wiał lekki przyjemny wiatr.

Z każdym przejechanym kilometrem nad głowami i na linii horyzontu można było zaobserwować rozwijające się ciężkie, deszczowe chmury. Niestety w okolicach Krapkowic "dopadły" nas i zostaliśmy zmuszeni do szybkiego ubrania odzieży p. deszczowej. Na szczęście natrafiliśmy na opuszczone gospodarstwo, które posłużyło nam  jako schronienie. Oberwanie chmury i burza trwały blisko 40 minut. W tym czasie można było spokojnie się posilić i pożartować. Mimo niesprzyjających warunków "lokalowych", humor nikogo nie opuszczał. 

     Jednym  z etapów rajdu byl przejazd przez Górę św. Anny. Gościliśmy w "Domu Pielgrzyma", a w sobotni poranek była możliwość uczestniczenia w mszy świętej w tutejszym sanktuarium. Góra św. Anny okazała się kapryśna. Jednego dnia witała nas słońcem, a kolejnego żegnała zamglona i z porywistym wiatrem.

     Do Częstochowy dotarliśmy w niedzielę 15 maja. Dzięki uprzejmości o. Paulinów mogliśmy przechować nasze rowery i spokojnie oddać się zwiedzaniu klasztoru na Jasnej Górze, po którym oprowadzała nas siostra Faustyna. 

Kolejnym i zarazem ostatnim punktem programu, wieńczącym nasz rajd, była msza święta w kaplicy Matki Bożej. Powrót do domu odbył się dużo szybciej, na wygodnych siedzeniach w busie:).

Tegoroczny rajd był wyjątkowy pod wieloma względami. Jego donisły charakter postaowilśmy uroczyście podkreślić podczas pierwszego, wspólnego wieczoru. Z tej okazji został zamówiony okazały tort, który był jednocześnie niespodzianką dla naszego komandora, pomysłodawcy i organizatora Rajdu p. Tadeusza Niedzielskiego.

 

Dzień 1

Świdnica - Jagodnik - Krzczonów - Książnica - Jaźwina - Sieniawka - Łagiewniki - Sienice - Księginice Wielkie - Prusy - Gołostowice - Biały Kościół - Gębczyce - Miłowice - Przeworno - Karnków - Gierów - Strzegów - Jędrzejów - Starowice Dln. - Stary Grodków - Kopice

 

Długość trasy: 85 km

Ilość punktów KOT: 15

 

Dzień 2

Kopice - Tłustoręby - Rogi - Roszkowice - Piotrowa - Niemodlin - Sady - Skarbiszowice - Szydłów - Krapkowice - Obrowiec - Jesiona - Oleszka - Góra św. Anny

 

Długość trasy: 73 km

Ilość punktów KOT: 15

 

Dzień 3

Góra św. Anny - Wysoka - Rożniątów - Strzelce Opolskie - Szczepanek - Jemielnica - Barut - Piłka - Koszęcin

 

Długość trasy: 63 km

Ilość punktów KOT: 15

 

Dzień 4

Koszęcin - Boronów - Dębowa Góra - Leśniaki - Konopiska - Częstochowa

 

Długość trasy: 33 km

Ilość punktów KOT: 15

created by Grupa BroNET