08.06.2026r.
Koło PTTK Siódemka zaprasza na wycieczkę Karkonosze w dniu 14.06.2026
Proponowana trasa I
Karpacz ul Olimpijska – Schronisko nad Łomniczką – Śląski dom - Śnieżka - Skalny stół – Tabaczana Ścieżka – Droga Urszuli – Karpacz biały jar
https://mapa-turystyczna.pl/route/1124x
20km 7:30
Proponowana trasa II
Karpacz ul Olimpijska – Schronisko nad Łomniczką – Śląski dom - Śnieżka - Jelenka Sowia dolina – Droga Urszuli – Karpacz biały jar
https://mapa-turystyczna.pl/route/112px
17km 6:30
Wycieczkę prowadzi Andrzej Ziomek.
01.06.2026r.
Zarząd Oddziału zaprasza na posiedzenie Rady Programowej Oddziału (Prezesi i Wiceprezesi poszczególnych Kół, Klubów i Komisji Oddziału) która odbędzie się w dniu 18.06.2026(czwartek)
o godz. 16. 30 w siedzibie ZO.
Porządek spotkania:
1. Stanowisko Zarządu na Regionalną Konferencję Oddziałów PTTK Województwa dolnośląskiego
2. Piknik turystyczno–krajoznawczo–rekreacyjny
3. Sprawy różne
01.06.2026r.
Koło PTTK "Jedynka" Oddział Świdnica zaprasza na wycieczkę w dniu 7.06.2026r. w Masyw Śnieżnika.
Proponowana trasy:
1. Dolni Morava - bus Konecna - żółty szlak pod Selskymi vrch - Dolni Morava penz. na Rozcesti - POd Klepacem - czerwony szlak Wiata Pod Trójmorskim Wierchem - Trójmorski Wierch - żółtym szlakiem do Jodłowa (ok. 15 km)
2. Horsky resort Dolni Morava - Sky Walk - Dolni Morava - Trójmorski Wierch - Jodłów (ok. 16 km) - szlak niebieski
3. Horsky resort Dolni Morava - Sky Bridge 721 - Dolni Morava - Trójmorski Wierch - Jodłów (ok. 21 km) - szlak niebieski
01.06.2026r.
Klub "Koło Przewodników Turystycznych PTTK" przy Oddziale PTTK w Świdnicy zaprasza na wycieczkę szkoleniową z Przewodnikiem zatytułowaną "Geologia Bystrzycy Górnej" w dniu 13.06.2026;
wycieczkę prowadzi znakomity znawca minerałów, skał i wszelkich kamieni - Przewodnik Sudecki Józef Kawałko;
Trasa wycieczki: Bystrzyca Górna- pod wiadukt kolejowy nad drogą do Burkatowa z najstarszą skałą horblendytem jej wiek obliczono na 1,3 mld lat- następnie idziemy do skarpy nad torami gdzie występują serpantynity z chryzotylem tzw. żmijowiec po zwiedzeniu idziemy żółtym szlakiem do nieczynnego kamieniołomu gdzie występuje perydot z enstatytem i jako ciekawostka w eklogicie występuje rubin.
Po opuszczeniu kamieniołomu wracamy do Bystrzycy i drogą nad Bystrzycą docieramy do pomnika przyrody "Migmatyt"- następnie zwiedzamy sztolnie kopalni Marie-Agnes a po zwiedzeniu udajemy się w masyw Widnej Góry gdzie była kopalnia Beathe gdzie eksploatowano galenę i sfaleryt .
Do Bystrzycy wracamy czerwonym szlakiem turystycznym.
Zbiórka na dworcu PKP w Bystrzycy Górnej o godz. 8.30
Można dojechać własnym samochodem (obok jest parking) lub pociągiem ze Świdnicy Miasto pociąg godz. 8.12
26.05.2026r.
Koło PTTK nr 2 "Wagonowcy" zaprasza na wycieczkę w dniu 31.05.2026 w Góry Orlickie
proponowana trasa: Zieleniec – Pod Hutniczą Kopą – Velka Destna – Serlich – Orlica – Olesnice v Orlickich Horach – Jerzykowice Małe – Lewin Kłodzki
dł. trasy: 23 km; czas przejścia: 7.00 godz.
proponowana trasa krótsza: Zieleniec – Pod Hutniczą Kopą – Masarykova Chata – Orlica – Jerzykowice Małe – Lewin Kłodzki
dł. trasy: 17 km; czas przejścia: 5.20 godz.