Nasze koła:

Koło PTTK "JEDYNKA"

Koło PTTK nr 2 ‘‘WAGONOWCY‘‘

Koło PTTK "Siódemka"

Świdnickie Koło PTTK ‘‘KOŁO ŚLĘŻY‘‘

Koło Turystyczne "To Tu To Tam" MDK Świdnica

Koło Turystyczne ''Pszczoły i Trutnie''

Koło PTTK Świebodzickie Łaziki

KLUB PRZEWODNIKÓW TERENOWYCH I GÓRSKICH ‘‘Koło przewodników turystycznych‘‘

Koło PTTK Żarodreptaki

GMINNE KOŁO PTTK ‘TERAZ SUDETY‘

pozostali członkowie z Oddziału

BIURO ZARZĄDU ODDZIAŁU CZYNNE W ŚRODY 16.00 - 18.00 (WERYFIKACJA ODZNAK) I CZWARTKI 16.00 - 18.00 (SPR. CZŁONKOWSKIE)Oddział PTTK w Świdnicy > WIOSENNA NARADA PIECHURÓW
26.01.2014r.
WIOSENNA NARADA PIECHURÓW

     Dolnoślaski Zespół Turystyki Pieszej przy Porozumieniu Oddziałow PTTK woj. dolnośląskiego wespół za Oddziałową Komisją Turystyki Pieszej Zagłębia Miedziowego w Lubinie zorganizowały w niedzielę 26 stycznia 2014 r. WIOSENNĄ NARADĘ PIECHURÓW Dolnego Śląska. Narada odbyła się w Gminnym Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie (!!I ...chyba jedyna taka placówka w Polsce, która w nazwie ma Turystykę przed Kulturą -Brawo!). Naradę poprzedzilo zorganizowano dzień wcześniej Posiedzenie Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej. Odbyly się, także egzaminy na Przodownika TP i rozszeżenie uprawnień przodownickich TP.

    Narada połączona była z zakończeniem imprezy "6 x dolny Śląsk" edycji 2013. Miło jest mi donieść, że Koło Turystyczne "ToTuToTam" zostało wyróżnione nagrodą zbiorową za liczny udział dzieci w tej imprezie (10 osób). Cztery osoby reprezentowały Koło "Koło Ślęży" a jedna uczestniczka ze Świdnicy nie jest jeszcze zrzeszona. Wśród najczęściej punktującym uczestnikiem tej imprezy (III miejsce wśród mężczyzn) był kol. Z, Curyl (z koła "Wagonowcy").

     Licznie na naradę przybyli samorządowcy z Burmistrzem Ścinawy na czele. On sam na zakończenie oprowadził zebranych po "swoich włościach".

     W ramach narady podsumowano imprezy turystyki pieszej w 2013 r. i przedstawiono plan imprez na 2014 r. Wybrano nowy sklad Rady na nową kadencję. Ustąpił z funkcji przewodniczącego kol. Henryk Antkowiak, okrzyknięty natychmiast Honorowym Przewodniczącym. Nowym Przewodniczącym Dolnosląskiego Zespołu Turystyki Pieszej, po wyborach został kol. Julian Szymszon z Wroclawia. Obrady zakończyła dyskusja nad planami, bolączkami i celami naszej organizacji. Na uczestników (ok. 60 osób) czekał jeszcze obiad. Za rok spotykamy się na WIOSENNEJ NARADZIE W ŚWIDNICY.  

                                                                                                                 (tekst i foto Z. C)

created by Grupa BroNET