BIURO ZARZADU ODDZIAŁU CZYNNE: ŚRODY 16.00 - 18.00 (WERYFIKACJA ODDZNAK), CZWARTEK 16.00 - 18.00 (SPRAWY CZŁONKOWSKIE)
30.06.2021r.
Zmarł Adam Zapłata
 
Wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Przez kilkadziesiąt lat aktywnie uczestniczył w działalności obu towarzystw. Był Przodownikiem Turystyki Pieszej PTTK. Za działalność społeczną wyróżniony Brązową Honorową Odznaką Zarządu Głównego PTTK oraz Brązową Honorową Odznaką Zarządu Głównego PTSM. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu 06.07.2021 r. o godz.10.30. Cześć Jego pamięci.
16.06.2021r.
64 OZPTP - Elbląg 2021
Oddział PTTK w Elblągu na swojej stronie internetowej opublikował informację o Ogólnopolskim Zlocie Przodowników Turystyki podając program zlotu oraz kartę zgłoszeń.
Zachęcam członków Dolnośląskiego Zespołu Turystyki Pieszej do licznego udziału w ZLOCIE. W załączeniu program i karta zgłoszeń.
Wstępna informacja o organizacji w 2021 r Dolnośląskiego Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej ukaże się w pierwszej połowie m-ca lipca.
Pozdrawiam. ZC
07.10.2020r.
Komunikat o śmierci Kolegi Stanisława Łucia

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 1 października 2020 r., na wieczną wędrówkę odszedł w wieku 62 lat nasz Nieodżałowany Przyjaciel i Mentor, Honorowy Przewodniczący Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK, Honorowy Przodownik Turystyki Pieszej PTTK (nr leg. 614H), wieloletni członek Komisji Turystki Pieszej ZG PTTK (Przewodniczący Komisji Turystyki Pieszej w latach 2010-2017) Kolega Stanisław Łuć.

Cześć jego pamięci

07.04.2020r.
XIX Złaz Turystów Dolnego Śląska - ODWOŁANY
Witam serdecznie w przekonaniu, że wszyscy członkowie DZTP są w pełni zdrowi, chociaż uziemieni w domach.
Po konsultacji z kol. Tadeuszem Kazakiem z O/PTTK Wrocław Fabryczna i kol. Janem Szymczakiem z Wrocławskiego Klubu Piechurów
XIX Złaz Turystów Dolnego Śląska planowanym na dzień 10 maja br. z powodu pandemii został tymczasowo odwołany.
Przewodniczący DZTP Henryk Sławiński
02.04.2020r.
Informacja o " Zasłużonych Instruktorach Krajoznawstwa" w naszym województwie oraz "Historia RKIK na Dolnym Śląsku".
Koleżanki i Koledzy
 
Miło mi poinformować o pojawieniu się na naszej stronie  "pttk.legnica.pl", zakładka RKIK informacji o " Zasłużonych Instruktorach Krajoznawstwa" w naszym województwie oraz "Historia RKIK na Dolnym Śląsku". Ufam, że te wartościowe opracowania będą dla nas inspiracją do zauważenia roli, znaczenia i brania przykładu od naszych Zasłużonych Instruktorów - Oni są wśród nas. Także upamiętnienia naszych wspaniałych Instruktorów. Historia RKIK - to już 50 lat. Czas szybko leci, dlatego warto to co było, nawet niedawno, upamiętnić dla potomnych w wersji drukowanej czy elektronicznej; ważne, że spisanej i opublikowanej.
Proszę o uwagi do tekstów. W naszej historii jest dużo "białych plam", może uda się, dzięki Waszej pomocy Koleżanki i Koledzy, uzupełnić ten tekst. Warto to zrobić dla nas, ale przede wszystkim dla potomnych, także dla młodych krajoznawców.
Jednocześnie, jeżeli macie jakieś pomysły odnośnie naszej strony, śmiało piszcie lub dzwońcie. To jest nasza strona.
 
Na czas ograniczeń, także aktywności turystycznej i krajoznawczej, życzymy dużo wytrwałości, cierpliwości i optymizmu.
Z turystycznym pozdrowieniem
 
W imieniu RKIK "Dolny Śląsk"
Marek Rabski
created by Grupa BroNET